Sprzęt Crossfit

Crossfit jest bardzo intensywnym treningiem i w przeciwieństwie choćby do treningu funkcjonalnego propagowanego przez firmę Pavigym, której jesteśmy przedstawicielem, nie jest dedykowany wszystkim. Już sam sprzęt crossfit, na pierwszy rzut oka różni się od tego dla „wszystkich” – jest dużo większy, cięższy i zdecydowanie bardzie bolesny w przypadku upuszczenia na stopę! Szeroko pojęty trening funkcjonalny wywodzący się z rehabilitacji, nie zakłada pracy z dużym ciężarem, z wysoką intensywnością, gdyż nie to jest podstawą osiągnięcia ogólnej sprawności fizycznej, potrzebnej w życiu codziennym. Podczas treningu crossfit ćwiczymy wiele cech motorycznych: wytrzymałość, siłę, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowagę, koordynację ruchową, dokładność oraz wydolność krążeniowo-oddechową. Kto widział, albo spróbował ten wie, że trening stanowi niemałe wyzwanie dla organizmu i rozumie dla czego polecamy go bardziej armii, policji i straży pożarnej niż na przykład osobom z nadwagą, starszym, najmłodszym i pozostałym, bez względu na poziom zaawansowania – tzw. wszystkim.

Sprzęt crossfit

to np.: sztangi oraz dodatkowe obciążniki (talerze), hantle, drążki, piłki lekarskie, piłki wypełnione piaskiem, skakanki, liny do podciągania, wioślarze treningowe, kółka gimnastyczne, kettlebells, specjalne klatki do ćwiczeń, przyrządy do wykonywania brzuszków oraz pompek.

Ze względu na stosowane obciążenia i intensywność treningu, sprzęt crossfit musi być wytrzymały i doskonały w swej prostocie.

   KETTLEBELL WINYLOWE (K857KBV)

» Konstrukcja stalowa pokryta warstwą winylu

» Duży uchwyt ułatwia przekładanie kettlebell z ręki do ręki

» Dostępne rozmiary: 2-24kg co 2kg

GRYF OLIMPIJSKI (813OB-86MB)

» Sztanga olimpijska z łożyskami igiełkowymi

» Chromowana, średnio radełkowana

» 28mm gryf z dwoma uchwytami

» Podwójny kołnierz zapobiegający przesuwaniu się obciążeń

» 208, 000 PSI

OBCIĄŻENIA \\BUMPER\\ CZARNE (K802BP)

» Wytrzymałe stalowe wypełnienie

» Wszystkie obciążenia są tej samej średnicy

» Doskonałe do treningu siłowego eksplozywnego

» Świetne do crossfitu/podnoszenia ciężarów: rwanie, podrzut, zarzut na przysiad

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat sprzętu crossfit firmy TKO, prosimy o kontakt bezpośredni z działem sprzedaży w celu otrzymania optymalnej oferty, omówienia warunków gwarancji i zapoznania się z promocjami.

Facebook