Realizacje

06.06.2018

Uniwersytet Mari Curie Skłodowskiej w Lublinie

Do Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Langiewicza 22a w Lublinie dostarczyliśmy podłogi fitness Pavigym!
Podłogi Pavigym to nie tylko najwyższej jakości podłogi sportowe, ale również narzędzie treningowe, które powstaje dzięki systemowi wzorów wykonanych na nawierzchni.

Na terenie UMCS powstał nowy pawilon Centrum Kultury Fizycznej. Na powierzchni 900m powstała min: sala do zajęć grupowych, w której ułożyliśmy podłogi fitness Pavigym Motion 90x90cm 9mm, sala do sztuk walki z matami tatami, a także sala do spinningu z podłogami Pavigym Traffic, a także strefa funkcjonalna z podłogami Pavigym Endurance 90x90cm 7mm, która umożliwia jednoczesne ćwiczenie 20 osobom!! Strefa treningowa umożliwia przeprowadzenie zarówno treningu jak i rozgrzewki, trenigów ukierunkowanych pod konkretne grupy sportowe np: koszykarzy/piłkarzy..itd.

Wśród wzorów treningowych wykonanych na podłogach fitness znalazły się:

Slide Area: Trening przygotowania motorycznego, Trening siłowy, Trening stabilizacji kręgosłupa i stawów / trening core

Drabinka: Umożliwia ćwiczenia na szybkość, zwinność, przyspieszenie, rytm, dynamikę, umożliwia również szybkie zmiany kierunku co wpływa na koncentrację biegnie pomiędzy pozostałymi wzorami wzdłuż całej strefy

Web: Sieć, wzór umożliwia wykonywanie ćwiczeń rozciągających oraz na siłę

Square: Kwadrat daje możliwość wykonywania niezliczonej ilości ćwiczeń na równowagę, koordynację

Hoops (Kółka): Wzór w postaci kół do wykonywania ćwiczeń na sprawność, zwinność, szybkość oraz koordynację ruchową

Ścieżka szybkościowa: Wzdłuż blisko 12m ściany stworzona została ścieżka szybkościową, na której można ćwiczyć szybkość, dynamikę, refleks z ćwiczeniami siłowymi. Umożliwia trening na siłę eksplozywna nóg, wyskok, zmianę prędkości i kierunku biegu, sprintu..itd. Płytki wyznaczają bieżnię i odmierzają dystans. Atrakcyjna kolorystyka przyciąga uwagę.

Wszystkie strefy treningowe zostały „połączone” ze sobą w całość dzięki komputerowi i oprogramowaniu Prama Pavigym.

Montaż podłóg fitness Pavigym został zakończony szkoleniem z systemu Prama. Szkolenie poprowadził MT Pavigym Tom Dempster. Szkolenie dotyczyło zarówno części praktycznej jak i teoretycznej (obsługi oprogramowania) i było przeznaczone dla instruktorów pracujących na UMCS. Szkolenie pokazało możliwości jakie dają wzory wykonane na podłogach fitness, a także sposób w jaki maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Oprogramowanie Prama daje możliwość tworzenia sesji treningowych oraz jest wsparciem dla instruktorów oraz dla Użytkowników. Interaktywny interfejs zapewnia prostą obsługę i ciekawy trening. Znajduje się tam ponad +500 ćwiczeń dla Użytkowników o różnym stopniu zaawansowania, w różnym wieku, płci..itd.

Facebook