Body Bike

 

Body Bike to duńska marka rowerów spinningowych, której historia rozpoczęła się w 1990 roku. Rowery są w 100% produkowane w Danii. Słyną z najwyższej jakości wykonania i niekonwencjonalnej stylistyki.

 

 

Na gamę rowerów Body Bike składają się następujące modele: Classic, Classic Stainless Steel, Supreme, Connect, SMART oraz SMART+. Rowery wyróżnia przede wszystkim konstrukcja i design.

 

W przypadku Body Bike design to nie tylko wizualny aspekt, ale również funkcjonalność. Prostota rowerów sprawia, że Body Bike są wytrzymałe i praktycznie nie wymagają konserwacji. Rowery mają w pełni „zamkniętą” ramę. Koło zamachowe schowane jest w obudowie, co wpływa nie tylko na estetykę, ale również chroni korbę i koło zamachowe przed potem i kurzem, co z kolei ogranicza koszty konserwacji.

– Korba rowerów, która objęta jest ochroną patentową wykonana jest z jednego elementu, dzięki czemu jest bardzo odporna na odkształcenia ora uszkodzenia.

– Piasta jest częścią koła zamachowego dlatego jest idealnie spasowana.

– Napęd na pas zapewnia płynną i cichą pracę urządzenia.

– Podobnie jak korba, zostały opatentowane również ramiona pedałów, a także system HBS (Hydrauliczny system hamowania: Hamowanie odbywa się bezpośrednio w systemie korbowym, a nie na kole zamachowym jak to na ogół bywa).

– Klocki hamulcowe wykonane są z kevlaru, co eliminuje konieczność smarowania i oczywiście wpływa na jakość pracy urządzeń.

Body Bike wyróżnia możliwość pełnej personalizacji rowerów: od kolorystyki ramy, po logo i nadruki na pokrywach obudowy (https://body-bike.com/explore/customization/).

 

 

Katalog:https://issuu.com/bodybikeinternational/docs/bb_smart_brochure_updated_2018_issu?e=29037469/57687049

 

Prezentacja video konstrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=CWxBWAne1Uo

Specyfikacja poszczególnych modeli: https://body-bike.com/products-specification/

 

Aplikacja Strava opis: https://body-bike.com/news/body-bike-indoor-cycling-app/

Aplikacja Strava: https://www.youtube.com/watch?v=Q25JEwTEKAg

Uruchomienie aplikacji Strava: https://www.youtube.com/watch?v=dgCOoIouDE4